System polimerowej renowacji instalacji gazowych

Polimeryzacja

renowacja instalacji gazowych

Pomysł doszczelnienia wewnętrznych instalacji gazowych emulsją polimeryzującą pojawił się w latach 60-tych. Pionierem w tej dziedzinie jest firma Goldschmidt TIB, która produkuje znany z wysokiej jakości system o nazwie PRODORAL R 6-1. Zakłady te są czołowym międzynarodowym producentem posiadającym certyfikat jakości ISO 9001. Tę pozycję zawdzięczają stałemu rozwojowi oraz niezawodności technologii.

System PRODORAL R 6-1 jest jedyną alternatywą dla tradycyjnej metody polegającej na wymianie przewodów gazowych. Technologia ta pozwala doszczelnić wszystkie wewnętrzne instalacje gazowe, także te ukryte pod tynkami lub za ekranami. Po uszczelnieniu emulsją polimeryzującą instalacje gazowe odzyskują stuprocentową szczelność, dlatego mogą służyć użytkownikom jeszcze przez wiele lat.

Szerokie zastosowanie w technice miejskiej wysokometanowego gazu ziemnego w miejsce mokrego gazu miejskiego sprawia, że instalacje gazowe stają się z upływem lat nieszczelne. Na połączeniach gwintowanych wysycha bowiem materiał uszczelniający i powstają nieszczelności wewnątrz budynków. Tymczasem przewody gazowe są przeważnie jeszcze nieskorodowane. Nie ma potrzeby ich wymiany, która wiąże się z reguły z uciążliwymi pracami budowlanymi oraz uszkodzeniem glazury, przewodów elektrycznych lub rur np. z tworzywa sztucznego.

Warunkiem skutecznego doszczelnienia jest prawidłowe wykonanie wszystkich czynności technologicznych. Na kompleksowo wykonaną usługę udzielana jest dziesięcioletnia gwarancja.

Zalety metody

PRODORAL R 6-1

 1. Niezawodna
  • 30 lat doświadczeń
  • Trwałe uszczelnianie po jednokrotnej polimeryzacji
  • Odporna na starzenie, odkształcanie konstrukcji budynku i wibracje
 2. Bezpieczna
  • Fizjologicznie obojętna, na bazie wodnej
  • Bez rozpuszczalników i toksycznych oparów
  • Niepalna
 3. Powszechna
  • Stosowana z powodzeniem w piętnastu krajach w Ameryce i Europie
  • Autoryzowane firmy wykonawcze dostępne na terenie całej Polski
 4. Ekonomiczna
  • Bez uciążliwych prac remontowych
  • Krótka przerwa w dostawie gazu
  • Korzystna cenowo

Etapy polimeryzacji

PRODORAL R 6-1

Na świecie metodą PRODORAL R 6-1 zostało kompleksowo uszczelnionych około 1,2 miliona domowych instalacji gazowych. W Polsce system ten posiada aprobatę techniczną wydaną przez Instytut Górnictwa Naftowego i Gazownictwa w Krakowie i w ciągu 10 lat został zastosowany w ponad 100 tysiącach mieszkań (w większości wraz z instalacjami rozprowadzającymi).

polimeryzacjapolimeryzacja
Czyszczenie przewodówNapełnianie emulsją
polimeryzacjapolimeryzacja
Odpowietrzanie przewodówUsunięcie nadmiaru emulsji
polimeryzacjapolimeryzacja
Suszenie instalacjiPróba szczelności